Zaginarka do blachy

Podczas pracy na dachu wiele elementów wykonywanych jest z blachy. Blacha z jakiej się je wykonuje jest cienka, co nie zmienia faktu, że w obróbce jest trudna, zwłaszcza że większość prac ma dać estetyczny efekt końcowy. Jeśli praca nie pójdzie nam dobrze od samego początku, trudno jest efekt ten uzyskać, a z pewnością pochłonie to znacznie więcej czasu niż powinno.

Zaginarka do blachy doskonałą pomocą na budowie

Wciągarka linowa, winda dekarska, drabina dekarska oraz zaginarka do blachy są to podstawowe narzędzia, jakie powinny być dostępne na budowie. Zaginarka do blachy (jak sama nazwa wskazuje), jest niezastąpiona podczas pracy z blachami. Wiele z tych prac będzie dotyczyć dachu, ale na budowie przyda się również w innych celach.

Do czego służy zaginarka?

Zaginarka dekarska do blachy służy głównie do zaginania blach o grubości do 0,8 mm. Na samej budowie zaginarki służą również do zaginania prętów zbrojeniowych. Dekarz wykonuje z nich głównie pasy rynnowe, wiatrownice oraz rynny koszowe. Zaginarka skraca przede wszystkim czas wykonywania wyżej wymienionych elementów, jak również wydatnie przyczynia się do estetycznego ich wyglądu.

Jakie cechy powinna mieć dobra zaginarka do blachy?

Zaginarka do blachy powinna być wyposażona w:

– nóż rolkowy do cięcia,
– stół,
– ogranicznik kata cięcia,
– ogranicznik długości cięcia,
– doginaczkę rolkową,

Urządzenia te mają dwie główne opcje, mogą być stacjonarne oraz przenośne. Jeśli wykonujemy drobne prace blacharskie warto zaopatrzyć się w wersję przenośną, jeśli natomiast prace takie ilościowo lub gabarytowo są duże, warto mieć zaginarkę stacjonarną. Obsługujemy ją na warsztacie, a gotowe elementy przewozimy na budowę.