Narzędzia blacharskie potrzebne dekarzowi

Dekarz wykonuje różne prace. Stereotypowo wyobrażamy sobie jego pracę jako kładzenie dachówek. W rzeczywistości dekarze powinni mieć szeroki wachlarz umiejętności, gdyż oprócz budowy dachów, zajmują się również ich wykończeniem. Ponieważ gama wykorzystywanych na dachy materiałów jest naprawdę spora, dekarz musi mieć spory asortyment sprzętu jakim dysponuje. Wiele dachów wykonywanych jest obecnie z blachy, dlatego narzędzia do jej obróbki będą obowiązkowe na jego wyposażeniu.

Jakie narzędzia blacharskie wykorzstuje dekarz??

Dekarz potrzebuje wielu urządzeń, od tych najprostszych po bardziej zaawansowane. Do urządzeń i/lub narzędzi możemy zaliczyć nożyce przelotowe, nożyce uniwersalne, nożyce dźwigniowe, kleszcze do łączenia blachy, kleszcze Picolo, kleszcze do gięcia haków rynnowych oraz zaginarkę do blachy.

Wszystkie urządzenia wymienione wyżej oprócz zaginarki do blachy są to urządzenia ręczne. Służ one do różnego rodzaju prac z blachami, ale prace te są to zazwyczaj prace drobne. Jeśli chcemy zarabiać na blacharce dachowej powinniśmy na pewno zaopatrzyć się w zaginarkę do blachy.

W czym może nam pomóc zaginarka do blachy? Zaginarka do blachy powoduje przede wszystkim, że pracujemy szybciej, a efekt naszej pracy jest zdecydowanie bardziej estetyczny. Za pomocą zaginarki do blachy możemy obrabiać blachę o grubości do 0,8 mm na długości dwóch metrów. Dzięki nim możemy szybko wykonywać rynny, wiatrołapy, haki do rynien oraz całą gamę innych elementów. Efekt pracy wykonywanej za pomocą ręcznych narzędzi na pewno ustąpi temu, jaki oferuje zaginarka.