Wyciąg pochyły

Praca dekarza polega na pracy na wysokości, ale niestety aby móc na wysokości pracować, potrzebujemy całą masę rzeczy (między innymi materiałów budowlanych oraz narzędzi) transportować z ziemi. Podobnie musimy transportować odpady, gruz oraz różnego rodzaju ścinki z powrotem na ziemię w celu wywózki. Nie warto nawet wspominać, że po zakończonej pracy trzeba całą masę rzeczy sprowadzić z powrotem na ziemię narzędzia itp.). Do tego celu potrzebujemy odpowiednich urządzeń.

Jakie urządzenia mogą służyć do transportu?

Istnieje wiele urządzeń w pracy dekarza, które mogą nam pomóc w transportowaniu rzeczy na górę oraz w dół. Należą do nich:

– wciągarka linowa,
– winda dekarska,
– zsyp do gruzu,

Transport ręczny w wielu przypadkach jest nie tyle nieergonomiczny co po prostu niemożliwy. Drabina dekarska jest często jedynym środkiem transportu dla ludzi z ziemi na miejsce pracy, a wnoszenie ciężkich przedmiotów ręcznie w takiej sytuacji jest po prostu niebezpieczne.

Najlepszą metodą na rozwiązanie tego problemu jest winda dekarska inaczej wyciąg pochyły. Wyciąg pochyły nie jest najtańszym urządzeniem, ale zapewnia doskonałą logistykę miejsca pracy, bezpieczeństwo oraz wygodę. Windy dekarskie jakie są dostępne na rynku pozwalają na transport przeciętnie od 100 do 250 kg. Nie trzeba odkrywać Ameryki, aby sobie uświadomić, że w porównaniu z transportem ręcznym oraz wciągarkami linowymi, jest to parametr bezkonkurencyjny. Warto również wspomnieć, że wyciąg pochyły przydaje się również do transportu w dół. Zsyp do gruzu z różnych powodów nie może być zamontowany wszędzie. Remedium na to jest właśnie wyciąg pochyły.