Kontakt Simon, czyli dobre bo polskie

Kontakt Simon to polska firma specjalizująca się w produkowaniu osprzętu elektroinstalacyjnego, w tym głównie: gniazdek, łączników, puszek podłogowych oraz innych elementów elektronicznych. Cechą charakterystyczną produktów tej marki jest to, że umiejętnie łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Dzięki temu szczególnie chętnie sięgają po nie odbiorcy prywatni, ale także osoby odpowiedzialne za aranżację przestrzeni biurowych czy użyteczności publicznej.

Poza tym w ofercie firmy Kontakt Simon można również znaleźć taki asortyment jak urządzenia pozwalające na zdalne sterowanie łącznikami, modły świecące LED czy czyjniki gazu i zalania.

Początki firmy sięgają 1921 roku. To właśnie wtedy powstała Spółka Akcyjna Przemysły Elektrycznego w Czechowicach. Początkowo jej specjalnością było wytwarzanie oporników, regulatorów czy sprzętu oświetleniowego czy sygnalizacyjnego. Z czasem zakład wyposażono w nowoczesne laboratorium, dzięki czemu jeszcze przed wojną, w 1934 roku możliwe był ropoczęcie prac na wytwarzaniem liczników mocy.

Więcej o asortymencie marki Kontakt Simon znajdziesz w sklepie zpradem.pl