Producenci zaginarek, których warto znać

Zaginarka, to jeden z tych sprzętów, który szczególnie przydaje się dekarzowi. Szczególnie jeśli staje przed wyzwaniem odpowiedniej obróbki blachy.

Wybierając odpowiednią zaginarkę dekarską warto zwracać uwagę na to, aby model był stosunkowo lekki i prosty w obsłudze. Jednak warto wiedzieć również, któremu z producentów warto zaufać. Ponieważ zaginarki dekarskie to temat, z którym ostatnio samemu przyszło mi się zmierzyć podczas wyboru odpowiedniego urządzenia do własnej firmy, chętnie podzielę się z wami informacjami na temat kluczowych producentów.

Schechtl to niemiecka marka, której początki sięgają 1910 roku. To właśnie wtedy jej założyciel Joseg Schechtl, zawodowy kowal, postanowił rozpocząć własną działalność. Po 20 latach od tego wydarzenia światło dzienne ujrzy jego pierwszy projekt maszyny do gięcia. Urządzenie zostało stworzone z płaskiej blachy oraz dwóch szyn. Wynalazek okazał się prawdziwym hitem i szybko zaczął być wykorzystywany w wielu innych branżach.

Sorex to polski producent maszyn i narzędzi dekarskich. Jego działalność rozpoczęła się pod koniec lat 80-tych XX wieku. To właśnie wówczas w małym zakładzie o powierzchni średniej wielkości mieszkania ruszyła produkcja części do krosien. Firma Sorex, dzięki swojej solidności i wysokiej jakości wyrobą szybko zyskała uznanie firm z zachodu. Dziś zakład zajmuje ok. 1500 m kwadratowych, a jednym z jej flagowych produktów są właśnie zaginarki dekarskie.