Inspektor nadzoru – kiedy warto się do niego zwrócić

Dobry inwestor nadzoru potrafi był nieocenionym wsparciem dla inwestora. Jednak zanim zaczniemy poszukiwania odpowiedniego specjalisty w tym zakresie, warto sprawdzić, jaki obowiązki powinny na nim spoczywać – mówi pan Rafał inspektor nadzoru z Wrocławia z wieloletnim doświadczeniem.

Reprezentowanie inwestora to jedno z głównych zadań, jakie spoczywają na barkach inspektora nadzoru. Dodatkowo to właśnie jego rolą jest nadzorowanie tego, aby prowadzone prace przebiegały zgodnie z planem budowy i dokumentacją. Niemniej ważne jest czuwanie nad zgodnością z obowiązującymi przepisami prawa, uzyskanymi pozwoleniami czy wreszcie posiadaną wiedzą techniczną.

Inspektor nadzory jest również niezastąpioną pomocą podczas dokonywania odbiorów prac na każdym z etapów prac. Jeśli więc zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, inspektor nadzorujący budowę zgłasza żądanie ich usunięcia. Dobrze jest, gdy specjalista w tej dziedzinie służy swoim wsparciem również jeśli chodzi o tworzenie i wdrażanie procesu zarządzania pracami, a także jest w stanie nakreślić niezbędne do sfinalizowania inwestycji wzory dokumentacji.