Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego

Zakup własnego mieszkania nie jest łatwym przedsięwzięciem i to nie tylko ze względu na duże koszty z tym związane. Większość z nas zakłada, że to właśnie nowe lokum będzie ich domem na długie lata. Jak więc wybrać własne M, aby z jednej strony udźwignąć to finansowo, a z drugiej szybko nie okazało się, że nasz wybór jest nieoptymalny, bo po powiększeniu rodziny zaczyna brakować Wam miejsca?

Jednym ze sposobów na to, aby zoptymalizować koszty jest zakup mieszkania z rynku wtórnego, ale zlokalizowanego na obrzeżach miasta lub tuż poza jego granicami. Takie propozycje w swojej ofercie posiada chociażby wrocławski Atom Deweloper operujący mieszkania na sprzedaż w Siechnicach. Dzięki temu zyskujemy lokum w dobrej cenie, z reguły na kameralnym osiedlu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W dodatku sami możemy zadecydować w jaki sposób chcemy je wykończyć i urządzić.

Inną alternatywą może być zakup mieszkania z rynku wtórnego do drobnego remontu. Z jednej bowiem strony jego cena z pewnością będzie konkurencyjna, z drugiej jednak można się do niego wprowadzić niemal natychmiast i nie ponosić podwójnych kosztów związanych z koniecznością płacenia rat oraz opłacania czynszu za wynajem.

Jedno jest pewne, bez względu na to, na co się zdecydujemy nasz wybór powinien być dobrze przemyślany.

Dodaj komentarz